A fost lansat ultimul apel din cadrul programului Energetic în România finanțat din fonduri norvegiene
La 16 februarie 2022 a fost lansat ultimul apel din cadrul programului Energetic în România, finanțat prin fonduri norvegiene. Apelul urmărește să sprijine conștientizarea, formarea și dezvoltarea competențelor cu privire la energia regenerabilă, eficiența energetică și securitatea energetică (măsuri ușoare). Obiectivul programului este „Energie cu consum mai mic de carbon și securitate sporită a aprovizionării”. [...]