Vídékfejlesztés: PNDR 2014-2020: 4 altengely nyitvatartása meghosszabítva

A Vidéki Befektetéseket Kifizető Ügynökség (AFIR) bejelentette a 2014-2020-as PNDR néhány altengelyére vonatkozó támogatási kérések leadási határidejének meghosszabbítását.Ezek a következők:

  • 4.2a altengely – Befektetések a gyümölcstermesztés termékeinek feldolgozására és értékesítésére-leadási határidő 2015 december 18-16 óra
  • 4.2-es altengely – A mezőgazdasági termékek feldolgozására és értékesítésére vonatkozó beruházások támogatása- leadási határidő 2015 december 18-16 óra
  • 6.3-as altengely – Támogatások kis gazdaságok fejlesztésére-leadási határidő 2015 december 18-16 óra
  • 4.1a altengely – Támogatás a gyümölcstermesztési szektornak-leadási határidő 2015 november 30-16 óra

A leadási határidő meghosszabbítása a leadott kérések nagy számának és a rendelkezésre álló összkeretnek tulajdonítható.

Figyelembe vették azt is, hogy a gyümölcstermesztésre vonatkozó támogatási kérések összeállitása, megirása nagyobb időbefektetést igényel, az okból kifolyólag, hogy több engedély, dokumentum szükséges (pl: ültetési engedély, műszaki ültetési terv, stb).

Az Operativ Halászati Program novemberben lesz jóváhagyva

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium (MADR) államtitkára, George Turtoi nyilatkozata szerint a 2014-2020-as Operativ Halászati Programpt (POP-AM) az Európai Bizottság novemberben hagyhatja jóvá. Ebben az esetben az első pályázati szesszió az év végéig meg fog nyilni.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a Program jóváhagyása elhúzodott, mivel az Európai Bizottság a halászatra vonatkozó rendszabályozást csak ez év júniusában véglegesítette.

Az új Operativ Halászati Program keretében Romániának 168,4 millió eurót utaltak ki, az ezelőtti 2007-2013-as, 261,5 milliós összkerethez viszonyítva.

Elvileg az új program is 5 tengelyre van felépítve, hasonlóan a mostanihoz, és az akvakultúra prioritást élvez, 50% az alapoknak erre az aktivításra lesz kiutalva. Az alapok többi része a halászkikötők felújitásásra van, vagy a helyi közösségek fejlesztésére.

Olvasd el a hírlevelet